Deze week op De Veldhof (woensdag 27 t/m zondag 31 mei)

OOGSTBERICHT (WEEK 3)

Deze week keuze uit…

Groene sla (op=op) & groene krulsla

Rucola (nieuw!)

Mosterdblad (nieuw!)

Andijvie (nieuw!)

Paksoi

Chinese kool (nieuw!)

Tatsoi (nieuw!)

Spinazie (op=op)

Raapstelen (laatste week!)

Snijbiet (nieuw!)

Bosui (nieuw!)

Kruiden: salie, oregano, tijm, rozemarijn, peterselie (nieuw!)

Inmaken & invriezen (extra oogsten, voor leden): andijvie, paksoi, mosterdblad

*** Bewaar je (blad)groenten in een vochtige theedoek of afgesloten plastic bak in de koelkast ***

Losse verkoop

Groenten: paksoi, andijvie, groene krulsla, bladmosterd

Plantjesmarkt: diverse voedselbosplanten (laatste week!)


OP DE TUIN…. 

Wat een omslag in het weer, van hagelstenen naar een hittegolf. Dat laatste betekende veel water geven zodat onze nieuwe aanplant niet meteen bezweek onder hittestress. Sommige gewassen schieten helaas snel door bij deze temperaturen, zoals de tatsoi. Maar de gewassen die een groeiachterstand hadden zijn nu ‘ineens’ allemaal oogstklaar en dus kunnen we deze week heel veel oogsten voor verse consumptie en mag er ook al extra geoogst worden om in te vriezen (zie onderstaand).

En natuurlijk voorbereiden op onze open dag die gisteren was. Een ontzettend gezellige en geslaagde dag met (ondanks de hitte) veel aanloop en enthousiasme. Vrijwilliger Jan gaf twee rondleidingen, Chantal gaf een workshop over de medicinale werkingen van het voedselbos, Jolanda kon de eerste bloemen uit de bloementuin plukken en ook in onze plantjesmarkt werd goed verkocht. Stichting Levende Grond had een gezellige hoek ingericht met picknicktafels en lekkere smeersels van onze buren, landgoed De Nieuwe Aarde. Er kwamen opvallend veel nieuwe mensen naar de tuin en dat heeft ook enkele nieuwe oogstleden opgeleverd.

Deze week nog plantjesmarkt!

Wie de plantjesmarkt gemist heeft en nog wat plantjes wil kopen, dat kan nog deze donderdag t/m zondag. Daarna sluiten we voorlopig de verkoop van planten; in het najaar gaan we verder met de verkoop van (voedselbos)planten. Deze donderdag t/m zondag vind je nog een mooi assortiment aan: peper, komkommer, aardbei, Oost Indische kers, komkommerkruid, diverse bessenplanten en de laatste sla-, venkel-, spitskool- en rode koolplantjes. Neem een tas mee en reken zelf af via onze QRcode.

Bloementuin Phlox! geopend

Vanaf deze week is bloementuin Phlox! geopend! In onze natuurlijke bloementuin pluk je zelf de mooiste bloemen. Bij de tafel aan het begin van de tuin vind je emmers, schaartjes en plukinfo. Afrekenen kan per steel; actuele prijzen, betaalgegevens en QR-code liggen ook de bij de tafel.

(N.B. QR codes en afrekenen voor bloemen staat los van de plantjesmarkt, die heeft een andere QR code en afrekenpagina. In de volgende weekmailing stelt Jolanda zich voor als nieuwe bloemenondernemer!)


Recept van de week: Mosterdbladsoep met bosui, gember, miso, groene curry

  • 200 g mosterdblad
  • 1 el olijfolie
  • 3 bosuitjes
  • een stuk gember van ongeveer 3 cm
  • 1 el groene curry
  • 1 el miso kurkuma
  • 1 handje peterselie
  • peper en zout

Was het mosterdblad en hak het grof. Was de bosui en snijd in ringen. Bak de bosui met de geraspte gember en 2 theelepels groene curry. Voeg het mosterdblad toe en laat het slinken. Voeg 1 liter water toe en breng aan de kook. Haal de pan van het vuur, voeg 1 eetlepel miso toe en laat de miso goed oplossen. Pureer de soep met een staafmixer. Serveer de soep en strooi er als laatste wat kurkuma en fijngehakte peterselie over.