Deze week op De Veldhof (woensdag 28 mei t/m zondag 1 juni)

OOGSTAANBOD WEEK 4

Groene & rode eikenbladsla

Andijvie

Amsoi (laatste week!)

Koolrabi (nieuw!)

Paksoi

Raapstelen

Spinazie

Peultjes (nieuw!)

Radijs (nieuw!)

 

Kruiden: salie, oregano, tijm, koriander, peterselie, bieslook

*** Bewaar je (blad)groenten in een vochtige theedoek of in een gesloten plastic bakje in de koelkast ***

Inmaken & invriezen (extra oogsten, voor leden): bieslook, raapstelen, amsoi

 

Losse verkoop (zelf afrekenen via Veldwinkel)

Groenten: paksoi, raapstelen, groene en rode eikenbladsla

Kruiden: bieslook

Plantjesmarkt bessen- en kruidenplanten: rode aalbes, witte aalbes, zwarte bes, kruisbes, taybes, Japanse wijnbes

Na een lange periode van droogte nu eindelijk wat regen. En daar knappen veel gewassen enorm van op. Zo hebben de aardappelplanten een flinke groeispurt doorgemaakt. Ook konden we eindelijk de pastinaak en sperziebonen zaaien. Om een volgende droogteperiode makkelijker te doorstaan hebben we de nieuwe aanplant in het voedselbos voorzien van een dikke laag compost en daarop veel gesnoeide takken neergelegd.

Vandaag is de crowdfunding om de grond van De Veldhof vrij te maken van start gegaan. Een bijzondere mijlpaal, ‘samen voor een vruchtbare aarde van morgen’! Deze zomer bestaat de tuin tien jaar en in die tien jaar hebben we met vele handen een weiland omgetoverd naar het diverse voedsellandschap waar jullie uit oogsten. De echte kick-off van de crowdfunding is over twee weken, tijdens de open dag van De Veldhof, op 2e Pinksterdag 9 juni, om 14 uur. Jullie zijn uiteraard van harte welkom. Er zijn die dag ook rondleidingen en Stichting Levende Grond is aanwezig om met jullie in gesprek te gaan. Wil je alvast zien wat de stichting voor ogen heeft en/of doneren? Bekijk de nieuwe website van de stichting en ook de mooie film die onlangs gemaakt is. Heel fijn ook als je deze info wilt delen binnen jouw netwerk. Alvast bedankt!

Vorige week ontving ik veel leuke recepten, waarvoor dank, recepten zijn altijd welkom. Vaak vind je recepten voor groenten die nieuw zijn of die op korte termijn door gaan schieten (en dus snel op mogen), zoals deze week een heerlijke pesto van raapstelen, amsoi en spinazie. Vanaf deze week zijn er ook weer groenten die je extra mee mag nemen. In de wekelijkse mail maar ook op het overzicht in de kast op de tuin lees je elke week welk groente je extra mag meenemen om in te maken of in te vriezen. Ook daarbij is het belangrijk om er aan te denken dat we de oogst met elkaar delen.


Pesto met raapsteel, amsoi en spinazie

  • 50 gram ongebrande amandelen
  • raapstelen, amsoi en spinazie, van elk een bosje (gelijke delen)
  • 2 knoflooktenen
  • 30 gram Parmezaanse kaas
  • peper, zout, olijfolie

Maal de amandelen fijn maar niet tot bloem, het is juist lekker als er ook wat grotere stukjes in zitten. Voeg vervolgens de raapstelen, amsoi, spinazie, gepelde knoflooktenen, Parmezaanse kaas, peper en zout en een flinke scheut olijfolie toe. Maal fijn en voeg eventueel meer olijfolie toe.